Dlaczego makrobiotyka?

Ten blog to dokumentacja rewolucji jaka dokonała się w moim życiu za sprawą makrobiotyki w wersji wegańskiej. Do zainteresowania się nią skłoniła mnie przebyta choroba nowotworowa. Chciałabym podzielić się moimi doświadczeniami, pomysłami na pyszne wegańskie makrobiotyczne posiłki i rozważaniami o zdrowiu i naturalnym stylu życia.
Makrobiotyka to nie tylko "dieta", ale styl życia, sposób myślenia i postępowania. Makrobiotyka, choć niektórym może wydawać się bardzo rygorystyczna (bo przecież trzeba zrezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego i większości tzw. normalnego jedzenia) i trudna do zrealizowania (posiłki przygotowywane są na bieżąco i kilka godzin dziennie trzeba spędzić w kuchni), jest tak naprawdę jedną wielką przygodą. Jedzenie makrobiotyczne jest pyszne, naturalne, energetyczne, służy naszemu zdrowiu, przywraca równowagę i daje jasność umysłu. Kuchnia makrobiotyczna to pole popisu dla osób kreatywnych, które lubią eksperymentować, ale jednocześnie w życiu realizują się w wielu innych dziedzinach. Im dłużej stosujesz makrobiotykę, tym mniej zastanawiasz się co ugotować, jak skomponować posiłki, wystarczy, że interpretujesz sygnały, które wysyła ci twoje ciało i po prostu gotujesz "intuicyjnie". I każdy posiłek staje się prawdziwą ucztą.


czwartek, 20 października 2011

Sprawcza moc słów

To ty wywierasz największy wpływ na swoje życie. Bądź więc dla siebie mądrą inspiracją.
(Maya Philips)

Twoje myśli kształtują twoje słowa.
Słowa stają się czynami, które zmieniają się w nawyki.
Nawyki kształtują twój charakter, a ten staje się twoim losem.
(za Frankiem Outlaw'em)
Dlatego: zwracaj uwagę na to, co myślisz, nie pozwól aby myśli miały nad tobą kontrolę, to ty musisz nad nimi panować!
Zwracaj uwagę na to, co mówisz. Zastosuj zasadę NPK (koniec z: narzekaniem, plotkowaniem i krytykowaniem), a wkrótce przekonasz się, że świat wokół ciebie stanie się piękniejszy, a ludzie milsi :)
Cokolwiek robisz, miej na uwadze to, co cię skłania do danego działania.
Pielęgnuj dobre nawyki, a złe zacznij zmieniać już dziś, aby nie psuły twojego charakteru. W gruncie rzeczy to właśnie od niego zależy czy będziesz szczęśliwy!

1 komentarz: