Dlaczego makrobiotyka?

Ten blog to dokumentacja rewolucji jaka dokonała się w moim życiu za sprawą makrobiotyki w wersji wegańskiej. Do zainteresowania się nią skłoniła mnie przebyta choroba nowotworowa. Chciałabym podzielić się moimi doświadczeniami, pomysłami na pyszne wegańskie makrobiotyczne posiłki i rozważaniami o zdrowiu i naturalnym stylu życia.
Makrobiotyka to nie tylko "dieta", ale styl życia, sposób myślenia i postępowania. Makrobiotyka, choć niektórym może wydawać się bardzo rygorystyczna (bo przecież trzeba zrezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego i większości tzw. normalnego jedzenia) i trudna do zrealizowania (posiłki przygotowywane są na bieżąco i kilka godzin dziennie trzeba spędzić w kuchni), jest tak naprawdę jedną wielką przygodą. Jedzenie makrobiotyczne jest pyszne, naturalne, energetyczne, służy naszemu zdrowiu, przywraca równowagę i daje jasność umysłu. Kuchnia makrobiotyczna to pole popisu dla osób kreatywnych, które lubią eksperymentować, ale jednocześnie w życiu realizują się w wielu innych dziedzinach. Im dłużej stosujesz makrobiotykę, tym mniej zastanawiasz się co ugotować, jak skomponować posiłki, wystarczy, że interpretujesz sygnały, które wysyła ci twoje ciało i po prostu gotujesz "intuicyjnie". I każdy posiłek staje się prawdziwą ucztą.


czwartek, 22 września 2011

Warsztaty makrobiotyczne

Wszystkim zainteresowanym makrobiotyką, weganizmem, kuchnią pięciu przemian i ogólnie pojętym odżywianiem dla zdrowia polecam warsztaty, które odbędą się w pierwszy weekend października w Gorzowie Wlkp. Prowadzić je będzie ekspert w tej dziedzinie - Kazimierz Kłodawski, który makrobiotykę praktykuje i naucza jej od kilkunastu lat.
Oferta dostępna jest na stronie www Szkoły Żywienia Naturalnego: www.klodawski.pl pod zakładką Kursy i spotkania.
Gorąco polecam! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz