Dlaczego makrobiotyka?

Ten blog to dokumentacja rewolucji jaka dokonała się w moim życiu za sprawą makrobiotyki w wersji wegańskiej. Do zainteresowania się nią skłoniła mnie przebyta choroba nowotworowa. Chciałabym podzielić się moimi doświadczeniami, pomysłami na pyszne wegańskie makrobiotyczne posiłki i rozważaniami o zdrowiu i naturalnym stylu życia.
Makrobiotyka to nie tylko "dieta", ale styl życia, sposób myślenia i postępowania. Makrobiotyka, choć niektórym może wydawać się bardzo rygorystyczna (bo przecież trzeba zrezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego i większości tzw. normalnego jedzenia) i trudna do zrealizowania (posiłki przygotowywane są na bieżąco i kilka godzin dziennie trzeba spędzić w kuchni), jest tak naprawdę jedną wielką przygodą. Jedzenie makrobiotyczne jest pyszne, naturalne, energetyczne, służy naszemu zdrowiu, przywraca równowagę i daje jasność umysłu. Kuchnia makrobiotyczna to pole popisu dla osób kreatywnych, które lubią eksperymentować, ale jednocześnie w życiu realizują się w wielu innych dziedzinach. Im dłużej stosujesz makrobiotykę, tym mniej zastanawiasz się co ugotować, jak skomponować posiłki, wystarczy, że interpretujesz sygnały, które wysyła ci twoje ciało i po prostu gotujesz "intuicyjnie". I każdy posiłek staje się prawdziwą ucztą.


piątek, 20 stycznia 2012

Świnia też... pies!


Jeśli macie wątpliwości czy różnica między tym, co się jada (świnią), 
a tym, co się trzyma w domu i pieści (psem) jest duża, to polecam ten filmik. 
Rozwieje Wasze wątpliwości.
I może zniechęci do jedzenia mięsa, czego z całego serca Wam życzę.
Zobacz super świnkę!!!2 komentarze:

  1. Słodziutka

    Czasami aż muszę zatrzymać myśli, żeby sobie nie przypominać ile zwierząt dziennie jest maltretowanych tylko po to, by ludzie mogli sobie wmawiać, że dobrze się odżywiają.

    Myślę też, że wszystko we wszechświecie jest powiązane, a już zwłaszcza powiązane jest w obrębie jednej planety, więc to czego dopuszczamy się wobec innych istot, odbije się na nas. I nikt nie będzie w stanie prześledzić ścieżki negatywnej energii prowadzącej od jednego złego uczynku do drugiego.

    OdpowiedzUsuń